Srpski jezik u svetu

Srpski jezik u svetu

U Naučnom klubu Beograd održana je prva tribina u okviru inicijative za popularizaciju izučavanja srpskog jezika na svetskim univerzitetima [:]

srpski

Centar za promociju nauke je sredu, 4 . aprila, u saradnji sa dr Draganom Grbić iz Instituta za slavistiku Univerziteta u Kelnu i Filološkim fakultetom Univerziteta u Beogradu pokrenuo novi ciklus tribina posvećen izučavanju srpskog kao stranog jezika na svetskim univerzitetima.

publika

U Naučnom krugu Beograd se u okviru ove važne inicijative govorilo o popularizaciji izučavanja našeg jezika i kulture i kod stručne publike ali i šire javnosti, što je važan preduslov  ne samo naučne nego i kulturne promocije.

publika_

Na tribini su, između ostalih, govorile profesorke Filološkog fakulteta dr Rajna Dragićević, dr Vesna Krajišnik i dr Vesna Lompar, kao i dr Dragana Grbić iz Instituta za slavistiku u Kelnu, uz podršku studenata master akademskih studija Filološkog fakulteta u Beogradu.

sveska

Ostale aktivnosti

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.