Međunarodna konferencija art+science:makers

Međunarodna konferencija art+science:makers

Međunarodna konferencija art+science:makers održana je 14. novembra na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu

a+s+m konf 1

Treću godinu zaredom Centar za promociju nauke organizovao je jednomesečni program posvećen spoju nauke i umetnosti. Otvaranjem izložbi, 13. novembra, svečano je započela ovogodišnja art+science+makers manifestacija. Centralni događaj bogatog programa manifestacije, svakako je predstavljala međunarodna konferencija art+science:makers održana 14. novembra na Fakultetu dramskih umetnosti, Unirveziteta umetnosti u Beogradu.

Interesovanje za konferenciju bilo je veliko, uz više od 300 elektronskih prijava. Skup je bio besplatan ali zbog ograničenih kapaciteta izvršena je stroga selekcija i konferencija je bila otvorena samo za 200 učesnika. Sa više od 40 internacionalnih govornika od SAD do Gruzije, gust program konferencije bio je strukturiran tako da su na početku i kraju organizovane dve plenarne sesije, dok su program između činile tri paralelne sesije. Posebno, domaćini sa FDU-a organizovali su za ograničen broj unapred prijavljenih, obilazak Laboratorije interaktivnih umetnosti, prezentaciju doktorskog rada Mine Cvetinović Pavkov pod nazivom ”Virtuelni glumac” kao i ture po zgradi fakultetu pod nazivom – Fakultet dramskih umetnosti: 70 godina pozorišta, filma, radija i televizije.

a+s+m konf 2 (1)

Posetioci i predavači na konferenciji činili su zanimljivu mešavinu umetnika, naučnika, mejkera i predstavnika uglednih organizacija i institucija, poput Ars elektronike iz Linca, univerziteta u Beču, Barseloni, Briselu i Bristolu, i najznačajnijih domaćih aktera. Predstavljeni su novi uvidi i inspirativni primeri interdisciplinarne saradnje nauke i umetnosti. Pod kapom mejkers kulture tokom konferencije pokrenuta su brojna pitanja i diskusije. Razmatrana je sama priroda i raznovrsni modeli art+science kolaboracija, pitanje razvoja publike i brisanja granica među disciplinama, kao i integracija inovativnih i kreativnih praksi u formalne obrazovne procese.

Ostale aktivnosti

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.