Ове године Центар за промоцију науке је представио око хиљаду нових научних публикација и организовао 27 промоција, разговора и панела. Тема овогодишњег наступа ЦПН-а на Сајму књига била је Наука и друштво.
Међународни сајам књига у Београду одржао се од 19. до 27. октобра, под слоганом „Реч је слободна!“, а Центар за промоцију науке представио је издања научноистраживачких организација из Србије, као и своја нова издања, на штанду површине 196 квадратних метара, који је за ову прилику дизајнирао Никола Кораћ.
ЦПН је и на овогодишњем сајму књига, на свом штанду у Хали 2а, презентовао издавачку делатност 112 учесника, међу којима су се нашли научни институти, универзитети, факултети, универзитетске библиотеке, САНУ, приватни универзитети и факултети, стручна друштва и заводи. Центар је такође изложио и својe научнопопуларне публикације, као и детаљан Каталог издања научноистраживачких организација Републике Србије, који садржи око 1000 научних публикација објављених у протеклих годину дана.
Посетиоце Сајма је на штанду ЦПН-а, током ових девет дана, чекао богат и разноврстан програм. Научне институције организовале су 27 промоција часописа, монографија, зборника и других научних издања из различитих научних области и дисциплина: од физике, биологије, медицине, молекуларне генетике, права, криминалистике, па све до музичке уметности, етнологије и српског језика.
У недељу, 20. октобра, Институт за српски језик САНУ представио је Четврту свеску Етимолошког речника српског језика (Бл-Бљ). На промоцији су говорили др Марта Бјелетић, научна саветница Института за српски језик САНУ, као и академици проф. др Јасмина Грковић-Мејџор и проф. др Александар Лома.
Наредног дана, истраживачи са Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство представили су тематски зборник „Трендови у молекуларној биологији 4 (ТМБ4)“, уз неколико пратећих предавања.
Факултет музичке уметности из Београда презентовао је у уторак, 22. октобра, своја издања Посттонални контекст и наративна функција хармонског језика: Шостакович, Хиндемит, Барток (аутора Атиле Саба) и Посвете: камерна дела српских композитора посвећена трију Покрет. св. 1. (чији су редактори Мадлен Стокић Васиљевић, Милош Николић и Маја Михић). Након промоција, уследила су и концертна извођења.
Истог дана, Центар за промоцију науке, у сарадњи са Министарством науке, технолошког развоја и иновација, представио је Каталог изложбене поставке Владе Републике Србије „Играј за човечанство! Наука за све – Закорачи у одрживу будућност“ са 66. међународног сајма технике и техничких достигнућа, као и иновативне технолошке производе развијене у оквиру научноистраживачке заједнице и иновационог екосистема у Србији, који су били изложени у оквиру ове поставке. На промоцији су говорили проф. др Мирослав Трајановић, државни секретар Министарства науке, технолошког развоја и иновација, др Наташа Обрадовић са Технолошко-металуршког факултета Универзитета у Београду, проф. др Предраг Стевановић са Медицинског факултета Универзитета у Београду и др Милош Петровић са Пољопривредног факултета Универзитета у Новом Саду, а разговор је модерирала Данијела Вучићевић, в.д. директора Центра за промоцију науке.
У среду, 23. октобра, Институт за криминолошка и социолошка истраживања представио је истраживања спроведена у оквиру пројекта PrisonLIFE, као и низ пратећих публикација о животу у затворима у Србији. Истог дана, одржана је и промоција зборника Универзитета уметности из Београда Културна дипломатија и културни односи: сарадња, разноликост, дијалог, који је публикован у сарадњи са издавачком кућом Clio. На представљању су говорили проф. др Милена Драгићевић Шешић и проф. др Љиљана Рогач Мијатовић са Универзитета уметности у Београду, ректорка овог универзитета проф. др Мирјана Николић и др Александра Колаковић са Института за политичке студије.
Следећег дана, 24. октобра, Институт за филозофију и друштвену теорију представио је своја издања (објављена у сарадњи са Академском књигом) Неолиберална култура сопства: конструкција субјективности у савременим приручницима за самопомоћ, аутора др Милана Урошевића, и Природа, душа и срећа: темељи епикурејске етике, аутора др Ивана Нишавића.
Након ове промоције, истог дана представљен је и 38. број научнопопуларног часописа „Елементи“, чији је темат посвећен одлучивању. На промоцији „Елемената“ говорили су др Срђа Јанковић са Универзитетске дечје клинике Тиршова, истраживачи Института за филозофију Филозофског факултета у Београду др Игор Живановић, др Вања Суботић и Миљан Васић, као и историчарка уметности Ана Самарџић из Музеја примењене уметности Београд. Разговор је модерирао Иван Умељић.
За сам крај програма, у четвртак, Научно-технолошки парк Ниш представио је своје издање из области предузетништва Приручник за стартапере: корак по корак до сјајне компаније, аутора Стива Бленка и Боба Дорфа. О овој књизи говорили су др Милан Ранђеловић, директор Научно-технoлошког парка Ниш, Коста Андрић, извршни директор и партнер ICT Hub и инвестиционог фонда ICT Hub Venture, и Миша Живић, директор и суоснивач компаније Leanpay.
Следећег дана, Конзорцијум библиотека Србије за обједињену набавку (КоБСОН) окупио је библиотекаре из научноистраживачких организација како би представили свој начин рада, међусобно разменили искуства и дружили се.
Претпоследњег дана Сајма, у суботу, 26. октобра, најпре је вишеструко награђивани наставник физике из Зајечарске гимназије, Младен Шљивовић, представио Научни квиз, омиљену активност Научног клуба, међу средњошколцима из овог града, а потом је Институт за физику представио је српски превод књиге Космотеорос чувеног холандског физичара Кристијана Хајгенса, који је публикован у сарадњи са издавачком кућом Хеликс. О издању је говорио др Александар Богојевић, преводилац овог издања и директор Института за физику.
На 67. међународном београдском сајму књига наступила су 424 директна излагача и суизлагача, како домаћих тако и из иностранства. Ову велику културну манифестацију ове године посетило је више од 200.000 посетилаца.
Након завршетка овогодишњег Сајма књига, целокупан изложени контингент издања НИО, овогодишњи Каталог издања НИО и издања Центра, додељени су Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“ у Београду.