Finalna konferencija Erazmus+ projekta Public policy making and analysis održana je 11. i 12. aprila 2022. u zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu rukovodeća je organizacija Erazmus+ projekta čiji je pun naziv Interdisciplinary Short Cycle Programs in Public Policy Making and Analysis. Projekat započet 2018. godine, uz učešće više partnerskih organizacija iz Velike Britanije, Francuske, Holandije i Srbije, posvećen je razmatranju puteva i praksi kojima nauka i naučna istraživanja mogu da doprinesu kreiranju i razvoju javnih politika povezanih sa važnim društvenim temama, izazovima i aktuelnostima.
Finalna konferencija projekta je 11. i 12. aprila okupila predstavnike partnerskih organizacija, nezavisne eksperte i stručnjake iz različitih oblasti društvenog i naučnog života, koji svojim aktivnostima doprinose dinamici i odnosima između ovih oblasti. Tako su među temama konferencije bila i pitanja održivosti, klimatskih promena i zaštite životne sredine, javnog zdravlja, pandemije i dezinformacija, ali i obrazovanja, upotrebe novih tehnologija i sveprisutne dostupnosti velikih baza podataka.
Pored brojnih učesnika iz različitih naučnih i društvenih sfera, na konferenciji je govorio i Dobrivoje Lale Erić, rukovodilac Sektora za međunarodnu saradnju CPN-a, koji je predstavio aktivnosti Centra u kontekstu nekolicine povezanih tema i okvira poput naučnih politika, povezivanja naučne zajednice i donosilaca odluka, AI programa i interdisciplinarnih istraživanja na razmeđu nauke i umetnosti. Izlaganje pod nazivom ”Science – Society relations: UNESCO global framework in a time determined by AI” imalo je poseban fokus na aktivnostima Centra u okviru velikog, globalnog konzorcijuma Horizont 2020 projekta RRING, kroz koji je, u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, donet prvi nacionalni izveštaj na Uneskove Preporuke o nauci i naučnim istraživačima.