ЦПН у Крагујевцу

ЦПН у Крагујевцу

У оквиру акције „ЦПН кроз Србију“, Центар за промоцију науке је током априла два пута гостовао у Крагујевцу[:]

zorana_kurbalija_novicic

23. април: Како су они освојили пројекат?

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, одржан је још један Хоризонт четвртком посвећен успешним пројектима и праксама.  У сарадњи са Канцеларијом за међународне пројекте Универзитета у Крагујевцу, део програма био је посвећен смерницама за учешће у програму Хоризонт 2020, као и платформи Cordis за потрагу партнера на пројектима.

Догађају је присуствовао велики број истраживача Универзитета у Крагујевцу, веома заинтересованих за сарадњу на међународном нивоу, коју овај програм финансирања Европске комисије омогућује.

vesna_mandic

Присутне посетиоце поздравила је проректорка за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу проф. др Весна Мандић. Након поздравне речи, о свом успеху у оквиру Марија Кири програма, говорила је в.д. директор ЦПН-а др Зорана Курбалија Новичић. Након тога, ппосетиоце је поздравио и Добривоје Лале Ерић из Центра за промоцију науке, који је говорио о учешћу ЦПН-а у оквору прјекта Ноћ истраживача.

У другом делу програма, сарадница Канцеларије за међународне пројекте Универзитета у Крагујевцу Татјана Станковић представила је практичне информације усмерене на техничке и административне захтеве за учешће у пројектној апликацији у оквиру програма Хоризонт 2020. Драгана Марковић, такође сарадница ове канцеларије, говорила је о упутствима за коришћење портала Cordis за претрагу партнерских институција.

tatjana_stankovic

27. април: Да ли живимо у Матриксу?

У понедељак, 27. априла, Центар за промоциjу науке је у свечаноj сали Прве крагуjевачке гимназиjе организовао прво предавање у оквиру циклуса “Филозофиjа кроз Србиjу”. Веома занимљиво предавање на више него изазовну тему “Да ли живимо у Матриксу?”, одржао је проф. др Машан Богдановски са Филозофског факултета у Београду.

masan-bogdanovski-5

Професор Богдановски је врло вешто, на један популаран и пријемчив начин успео да упозна присутне посетиоце са класичним проблемима сазнања, на коjе jе указано jош код Платона, античких скептика, Декарта и Барклиjа.

Наjвећи део предавања био је посвећен релевантности ових класичних теорија на савремени живот и науку, као и њиховом утицаjу на популарну културу и доживљаj свакодневице.

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.