Друга рефлективна радионица и састанак пројекта ТeRRIFICA

Друга рефлективна радионица и састанак пројекта ТeRRIFICA

Центар за промоцију науке организовао је другу рефлективну радионицу, као и  радни састанак пројекта TeRRIFICA 10.,  11. и  12. јула 2019. године у Београду.

Први дан рефлективне радионице пројекта TeRRIFICA одржан је 10. јула  у просторијама Народне скупштине Републике Србије, паралелно са догађајем Science meets Parliaments. На радионици је учествовало четрдесетак представника различитих сектора (државне управе, организација цивилног друштва, привреде и научне заједнице) из шест земаља, које су чланице пројекта. Тема друге рефлективне радионице је била утврђивање кључних индикатора перформанси пројекта, како на локалном, тако и на глобалном нивоу.  Додатно, представници пилот регија TeRRIFICA пројекта су имали прилику да своје активности представе ширем аудиторијуму у Народној скупштини Републике Србије, кроз три паралелне панел дискусије. Обједињене теме су ових дискусија су биле вода, ваздух и пољопривреда, у контексту климатских промена.

Други дан рефлективне радионице одржан је у просторијама Центра за промоцију науке, када је фокус био на одређивању релевантних MoRRI индикатора који се могу локално применити у пилот регијама TeRRIFICA пројекта.

Након радионице, уследио је и састанак пројекта на коме су представници партнерских институција представили досадашњи рад на пројекту, чији је фокус био на идентификацији примера добре праксе из домена митигације и адаптације на климатске промене, као и на развоју crowd-mapping алата, за који се очекује да буде доступан јавности од септембра 2019. године.

Пројекат TeRRIFICA финансира Европска унија из оквира Хоризонт 2020. Координатор пројекта је WILA Bonn из Немачке, а поред ЦПН-а, партнери на пројекту су Универзитет Рајн-Вал и Универзитет у Фехти из Немачке, као и удружење ”Образовање за одрживи развој” из Белорусије,  Универзитет „Адам Микјевич“ из Пољске, организација Science Citoyennes из Франсуске и Асоцијација каталонских државних универзитета из Шпаније. Пројекат је почео јануара 2019. године и трајаће три ипо године.

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.