Европска ноћ истраживача у Ужице

Европска ноћ истраживача у Ужице

Недеља истраживача у Ужицу започела је у петак 21.09. и трајала до 28.09. Током овог периода манифестацију је посетило више од 700 ученика и заинтересованих грађана.[:]

Picture1

У петак 21. 09. почеле су активности у оквру Ноћи истраживача, на градском тргу у Ужицу, посматрањем „нашег првог комшије“, Месеца, помоћу телескопа и двогледа и објашњавањем Месечевих мена.

У понедељак 24.09. професорка физике, Јелена Радовановић одржала је радионицу под називом ,,Електрицитет и магнетизам“.

Наредног дана у Научном клубу Ужице одржана је радионица „Највећи прост број и како га наћи“. Радионици су присуствовали  ученици и  наставници из 2 основне и 3 ужичке средње школе.

У среду 26.09. посетиоци су имали прилику да учествују у радионицама ,,Да ли је интернет добар за истраживање?”, ,,Интернет ствари-будућност или садашњост?“ и ,,Упознајте Софију и размислите о будућности филантропије“ које је организовала професорка информатике, Душица Мијаиловић.

У четвртак 27. 09. у Научном клубу Ужице, Недељко Ваљаревић одржао је радионицу „Туристички дан у Ужицу“ којој су присуствовали ученици и  наставници из основних и средњих школа у Ужицу. Истог дана одржани су предавање и изложба ,,Култруно-историјске знаменитости у Ужицу и околини“, ауторке Весне Лучић, професорке историје. Такође, посетиоци су имали прилику да се подсете својих славних суграђана током пројекције филма Друштва историчара града Ужица ,,Споменици говоре – (не)заборављени Ужичани у Првом светском рату“.

Последњег дана, посетиоци су учествовали у радионицама ,,Фотосинтеза уживо“ и ,,Направимо беланце“ у организацији професорке биологије, Душице Ристовић. У Историјском архиву Ужице, у оквиру Ноћи истраживача такође су одржане пројекције документарног филма о премештању споменика Јосипа Броза Тита и представљању матичних књига из деветнаестог века са освртом на поступак њихове рестаурације и конзервације.

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.