Kraj projekta Igraj go – razvijaj vijuge

Kraj projekta Igraj go – razvijaj vijuge

U Regionalnom centru održan poslednji susret učesnika projekta „Igraj go – razvijaj vijuge” podržanog od strane Centra za promociju nauke i Reginalnog centra Niš

Gost poslednjeg okupljanja igrača goa bio je Rado Pintar, majstor goa iz Slovenije. Rado je sa najmlađim učesnicima projekta odigrao simultani meč, tokom koga im je davao i dodatne lekcije.

Ipak, kraj projekta zvanično je obeležio međunarodni go turnir održan od  29. 03. 2019. do 31.03.2019. u Nišu na kome su učestvovala sva deca koja su tokom ove i proteklih sezona učestvovala u projektima podržanim od strane Centra za promociju nauke.

Takođe, 29. 03.2019. održana je promocija idejnog rešenja pametnog sata, „Go Smart“, za upravljanje organizovanjem takmičenja u gou i drugim misaonim sportovim koji je napravio Nikola Ilić, član Naučnog kluba i učesnik projekta od samog početka. Uz pomoć ovog sata moći će da se upravlja čitavim turnirom, automatskim pokretanjem satova, prenosom podataka na internet i još mnogo toga.

Ideja za ovakav uređaj nastala je upravo u Naučnom klubu tokom učenja i igranja goa u okviru CPN projekta. Nikola je učenik drugog razreda gimnazije „Bora Stanković” i sa svojim vršnjacima pokrenuo je preduzetničku kompaniju, tako da aktivnosti u vezi sa projektom pokreću i motivišu učenike i na druge kreativne aktivnosti.

Dosadašnji pozitivni efekti organizovanja turnira NISOPEN 2019 ukazuju na visoki rejting i popularnost koje ovo međunarodno takmičenje ima u Evropi.

Niš je prepoznat u Evropskoj Go Federaciji (EGF) kao najveći centar Zapadnog Balkana za razvoj masovnog i kvalitetnog goa, što se potvrđuje velikim brojem igrača goa i plejadom mladih početnika koji se razvijaju u školi goa „Igraj Go – Razvijaj vijuge“, koja se realizuje u saradnji sa Cenrom za promociju nauke.

Prepoznajući značaj goa za intelektualni razvoj dece i omladine, Zavod za unapređenje obrazovanja i vaspitanja uključio je Go na listu preporučenih vannastavnih aktivnosti u školama i domovima učenika Srbije u 2019. godini.

 

Ostale aktivnosti

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.