Посета Руском Крстуру у оквиру пројекта VR4Clima

У уторак 15. маја, посетили смо Школу „Петро Кузмјак“ у Руском Крстуру, у оквиру пројекта VR4Clima. Том приликом срели смо се са наставницама и ученицима из грчке 16. Експерименталне школе у Ламији, који су били у посети нашој школи као део активности овог пројекта.

Током посете, разменили смо информације и искуства о климатским променама и употреби виртуелне реалности у образовању. Учесници су се упознали, разменили идеје и учествовали у различитим заједничким активностима, школским часовима и посетили манифестацију Мај месец математике.

Ова посета је била изузетно корисна и за домаћине и за госте, јер смо кроз интеракцију стекли нова сазнања која ће допринети унапређењу наставних метода и подизању свести о важности образовања о климатским променама.

У оквиру пројекта VR4Clima у току је развијање 3D VR игре посвећене климатској одрживости, коју ће ученици ових школа имати прилику да тестирају и дођу до одрживих решења за своја еколошка школска дворишта.

Више о пројекту можете прочитати oвде.