Разговор o геолошкој историји планете Земље о у Научном клубу ЦПН-а

Разговор o геолошкој историји планете Земље о у Научном клубу ЦПН-а

Aустријски културни форум Београд и Центар за промоцију науке отворили су сезону научних кафеа ове године догађајем посвећеним геолошкој историји планете Земље. Први у низу разговора у оквиру Аустријско-српског научног кафеа одржан је 26. априла, у Научном клубу Центра за промоцију науке, са почетком у 18 часова.

Учесници кафеа под називом „Глобална промена – шта можемо да научимо из последњих 250 милиона година геолошке историје Земље“ били су проф. др Невенка Ђерић са Рударско-геолошког факултета Универзитета у Београду и проф. др Ханс-Јирген Гавлик са Универзитета у Леобену, док је разговор модерирао проф. др Владица Цветковић са Рударско-геолошког факултета.

Разговор је био посвећен глобалним променама у геолошкој историји Земље, које су забележене у седиментним стенама депонованим у последњих 250 милиона година на подручју Динарида. Тема је укључивала и актуелне брзе промене система Земље у антропоцену, као и њихове катастрофалне утицаје на геосферу, хидросферу и биосферу. Присутни су имали прилику да чују детаљна излагања о томе како геолошке и биолошке промене трајно мењају лице Земље и шта можемо научити из прошлости о тренутним и будућим променама.

Разговори у оквиру Аустријско-српског научног кафеа покривају различите теме, од археологије и физике до климатских промена и демографије, пружајући домаћој јавности прилику да се упозна са радом истакнутих научника из Србије и Аустрије и учествује у дискусијама о значају и последицама науке.

Фото: Немања Јовановић

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.