У Бечеју одржан семинар „Примена мисаоних експеримената у настави“

У Бечеју одржан семинар „Примена мисаоних експеримената у настави“

У петак, 15. октобра, у просторијама Народне библиотеке Бечеј одржан је ЦПН-ов семинар за стручно усавршавање наставника под називом „Примена мисаоних експеримената у настави“.

Аутори и реализатори семинара „Примена мисаоних експеримената у настави“, др Машан Богдановски и Иван Умељић, упознали су наставнике више основних и средњих школа из Бечеја са применом мисаоних експеримената у настави разних предмета, као и са начинима на које они могу да се искористе као ефикасно средство код различитих метода предавања и усвајања градива, нарочито приликом учвршћивања и ретенције знања.

Кроз излагање инспиративних мисаоних експеримената као што су, „Декартов Зли демон“, „Лајбницова машина“, „Џексонова Мери, бриљантни стручњак за науку о бојама“, „Нејгелов слепи миш“ „Серлова кинеска соба“, „Ролсов вео незнања“, и многих других, предавачи су представили њихов потенцијал за иновирање у разним сферама наставе, образовања и васпитања.

Детаљније информације о семинару можете пронаћи на посебној интернет страници.

 

Аутори и реализатори семинара:

  • Др Машан Богдановски

Ванредни професор на Одељењу за филозофију Филозофског факултета у Београду, где је и дипломирао. Тежиште његовог истраживања је на предмету теорија сазнања, а нарочито је заинтересован за емпиристичку традицију и историју епистемологије, са посебним нагласком на хеленистичку епистемологију и британски емпиризам. Објављује и у областима филозофије духа и религије.

  • Иван Умељић

Руководилац Сектора за издаваштво и медијску продукцију Центра за промоцију науке

Семинар је у каталогу ЗУОВ-а заведен под каталошким бројем 554 и акредитован је за школску 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021. и 2021/2022. годину. Приоритетна област стручног усавршавања на коју се програм односи јесте унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области).

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.